ul. Prendowskiej 7

25-395 Kielce
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tag Archives: MIESZKAŃCY

AKTUALIZACJA – Awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Jaworskiego/Warszawskiej/Orkana

AKTUALIZACJA – Awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Jaworskiego/Warszawskiej/Orkana

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o usunięciu utrudnień w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Jaworskiego, Warszawskiej oraz Orkana. W wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę (15 lutego) około południa, uszkodzone zostały dwa słupy sygnalizacji świetlnej. W efekcie doszło do awarii całego systemu sterowania ruchem na tym skrzyżowaniu. Służby techniczne od rana pracowały na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić sprawność świateł. Sygnalizacja obecnie już funkcjonuje. Z uwagi na niekorzystne […]

Czytaj więcej

Kielce rozszerzają sieć dróg rowerowych. Wyłoniono wykonawców dwóch kolejnych inwestycji

Kielce rozszerzają sieć dróg rowerowych. Wyłoniono wykonawców dwóch kolejnych inwestycji

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zakończył procedury przetargowe dotyczące rozbudowy infrastruktury dla cyklistów i pieszych. Nowe trasy pojawią się w rejonie ulic Bohaterów Warszawy, Szczecińskiej oraz Sandomierskiej. To kolejny krok w stronę nowoczesnego, ekologicznego miasta, które stawia na bezpieczeństwo i alternatywne środki transportu. Rozwój infrastruktury rowerowej w Kielcach to element większej strategii mobilności miejskiej. Nowe inwestycje mają nie tylko poprawić estetykę ulic, ale przede wszystkim zachęcić mieszkańców do rezygnacji […]

Czytaj więcej

Nowe oblicze ulicy płk. Dąbka. Umowa na przebudowę podpisana

Nowe oblicze ulicy płk. Dąbka. Umowa na przebudowę podpisana

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach sfinalizował formalności związane z kolejną inwestycją w infrastrukturę lokalną. Podpisano umowę na budowę ulicy płk. Dąbka, która po zakończeniu prac zyska zupełnie nowy standard techniczny, nowoczesne oświetlenie oraz bezpieczne ciągi piesze. Realizacją zadania zajmie się kielecka firma KUBBUD, która została wyłoniona w drodze przetargu. Inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wykonawców – w postępowaniu wpłynęło łącznie 8 ofert. Inwestycja ma charakter kompleksowy. […]

Czytaj więcej

Uwaga na marznące opady w Kielcach. Ostrzeżenie IMGW

Uwaga na marznące opady w Kielcach. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia dla Kielc dotyczące wystąpienia opadów marznących. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, które mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od godz. 22.00 w poniedziałek, 9 lutego, do godz. 10.00 we wtorek, 10 lutego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. KM.0620.2.2026

Czytaj więcej

Gęsta mgła nad Kielcami. Ostrzeżenie IMGW

Gęsta mgła nad Kielcami. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia dla Kielc dotyczące wystąpienia gęstej mgły. Prognozuje się, że miejscami widzialność może spaść poniżej 200 metrów. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od godz. 19.00 w czwartek, 5 lutego, do godz. 10.00 w piątek, 6 lutego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 75%. KM.0620.2.2026

Czytaj więcej

IMGW: Uwaga gołoledź. Ostrzeżenie meteorologiczne dla Kielc

IMGW: Uwaga gołoledź. Ostrzeżenie meteorologiczne dla Kielc

Od godz. 03.00 do godz. 11.00 w środę 4 lutego prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź i śliską nawierzchnię dróg. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Kielc ma 1. stopień zagrożenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność, a kierowców o szczególną uważność w okolicach przejść dla pieszych i w pobliżu pojazdów uczestniczących w Akcji Zima, oraz o dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach. Jednocześnie […]

Czytaj więcej

Mieszkańcy Kielc zdecydują o nowej trasie pieszo-rowerowej. Ruszają konsultacje społeczne

Mieszkańcy Kielc zdecydują o nowej trasie pieszo-rowerowej. Ruszają konsultacje społeczne

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących rozbudowy infrastruktury na ul. Wincentego z Kielc, które prowadzone będą od 2 do 23 lutego 2026 r. Inwestycja „Rozwój ruchu rowerowego i pieszego na terenie miasta Kielce” realizowana jest w 4 lokalizacjach. Niniejsze konsultacje dotyczą tzw. Odcinka 2 tj. 650-metrowego fragmentu ul. Wincentego z Kielc (od ul. Witosa do stacji trafo). Konsultacje to nie tylko formalność – to szansa dla lokalnej społeczności na zweryfikowanie rozwiązań projektowych, […]

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne – rozwój infrastruktury rowerowej na Dąbrowie

Konsultacje społeczne – rozwój infrastruktury rowerowej na Dąbrowie

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dla inwestycji pn.: „Rozwój ruchu rowerowego i pieszego na terenie miasta Kielce” Odcinek 2 – Droga dla rowerów i droga dla pieszych wzdłuż ul. Wincentego z Kielc na odcinku od ul. Witosa do stacji trafo. Uwagi i opinie można przesyłać w terminie od 2 do 23 lutego 2026 r. Przedmiotem konsultacji jest projekt koncepcyjny drogi dla rowerów ul. Wincentego z Kielc po stronie zachodniej […]

Czytaj więcej

Ostrzeżenie IMGW. Marznące opady w Kielcach od piątku aż do niedzieli

Ostrzeżenie IMGW. Marznące opady w Kielcach od piątku aż do niedzieli

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Kielc ostrzeżenie drugiego stopnia. Od piątku, 23 stycznia od godz. 17.00, do niedzieli, 25 stycznia do godz. 10.00, prognozowane są okresami słabe opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.  Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność, a kierowców o szczególną uważność w okolicach przejść dla pieszych i w pobliżu pojazdów uczestniczących w Akcji Zima, oraz o dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach. KM.0620.2.2026

Czytaj więcej

Finał WOŚP. Bez zmian w ruchu, ale z apelem o ostrożność

Finał WOŚP. Bez zmian w ruchu, ale z apelem o ostrożność

Już w najbliższą niedzielę, tj. 25 stycznia, odbędzie się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wielu atrakcji znajdzie się największa scena tego wydarzenia, która „grać” będzie na kieleckim Rynku, przyciągając do centrum wiele Kielczanek i Kielczan. Z uwagi na spodziewaną wzmożoną aktywność pieszych, apelujemy do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach Rynku oraz na sąsiednich uliczkach. W związku z wydarzeniem nie planuje się wdrażania rozwiązań […]

Czytaj więcej