Menu Content/Inhalt
Start
Witamy na stronach Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach
Skrzyżowanie al. Solidarności/IX Wieków/Sandomierska/Źródłowa - utrudnienia w ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 02.11 br. wznowione zostaną roboty na skrzyżowaniu al. Solidarności/Źródłowej/Sandomierskiej/IX Wieków związane m.in. z budową kanalizacji teletechnicznej na potrzeby systemu ITS oraz systemu do wykrywania naruszeń bezpieczeństwa przez kierujących nie stosujących się do wskazań sygnalizacji świetlnej. W związku z powyższym występować będą utrudnienia w ruchu w obrębie skrzyżowania.
Zmieniony ( 31.10.2023. )
 
Ul. Złota - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z przedsięwzięciem polegającym na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Złotej od godzin wieczornych w dniu 27.09 br.
Ul. Złota zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Zakaz wjazdu nie dotyczy zaopatrzenia, służb miejskich oraz dojazdu do posesji. Wykonawca planuje zakończyć roboty budowlane jeszcze w tym roku.
 
ul. Śniadeckich - zmiany w organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z przedsięwzięciem polegającym na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Śniadeckich od godzin wieczornych w dniu 29.09 br.
Ul. Śniadeckich na odcinku od Placu Wolności do skrzyżowania z ul. Seminaryjską stanie zamknięta dla ruchu kołowego. Zakaz wjazdu nie dotyczy zaopatrzenia, służb miejskich oraz dojazdu do posesji. Wykonawca planuje zakończyć roboty budowlane jeszcze w tym roku.

 
ul. Śniadeckich - zmiany w organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z przedsięwzięciem polegającym na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc firma Strabag od dnia 24.08 br. planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Śniadeckich. Na odcinku od ul. Prostej do ulicy Seminaryjskiej wprowadzony będzie zakaz parkowania. Na ulicy – jak dotąd – obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Zmiany obowiązywać będą do odwołania.   

Zmieniony ( 18.08.2023. )
 
Skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej/Karczówkowskiej/Kamińskiego - zmiana organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z 08/09.07 br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w obszarze skrzyżowania ul. Jagiellońskiej/Karczówkowskiej/Kamińskiego.
Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej w obrębie skrzyżowania a ruch zostanie przeniesiony na jezdnię wschodnią. Na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Kamińskiego wytyczone zostanie rondo. Zamknięty dla ruchu kołowego pozostanie wschodni wlot ul. Karczówkowskiej do ul. Jagiellońskiej.  Zachowana zostanie możliwość wjazdu (poprzez rondo) z ul. Jagiellońskiej na ul. Kamińskiego.
Informujemy ponadto, że docelowo zostanie zamknięty wlot brukowanego odcinka ul. Karczówkowskiej (od strony Ogrodu Botanicznego) do ul. Jagiellońskiej. Dojazd do ww. odcinka możliwy będzie obecnie wyłącznie poprzez ulicę Podklasztorną.  

 
Ulica Wojska Polskiego - przeniesienie ruchu na nową jezdnię
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 15.06 br. firma Trakt planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w obszarze ul. Wojska Polskiego (DW 764).
Na odcinku pomiędzy pętlą na Bukówce a rondem Czwartaków ruch zostanie przeniesiony na nowo zbudowaną jezdnię północną, dotychczasowa jezdnia zostanie wyłączona z ruchu kołowego. W związku z powyższym zostanie zamknięty wlot ul. Świerkowej do ul. Wojska Polskiego. Objazd odbywał się będzie ul. Jałowcową – Rakowską  - starodrożem Wojska Polskiego – Łukową -  Świerkową – Wrzosową.
Podobnie dojazd do ul. Rakowskiej w obu kierunkach będzie poprowadzony ul. Wrzosową – Świerkową – Łukową – starodrożem Wojska Polskiego.
Tymczasowe przystanki autobusowe będą zlokalizowane w rejonie skrzyżowań ul. Wojska Polskiego z ul. Rakowską (w stronę Bukówki) i Starzyńskiego (w stronę centrum).
Zmieniony ( 13.06.2023. )
 
Ul. Wojska Polskiego - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 13.06 br. firma Trakt planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w obszarze ul. Wojska Polskiego w związku z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Klecką.
Na ul. Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy ul. Chabrową a ul. Klecką ruch zostanie przeniesiony z jezdni głównej na sąsiadującą drogę zbiorczą. Przy skrzyżowaniu z ul. Klecką w rejonie budowanego ronda wdrożony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.   
 
Skrzyżowanie ul. Krakowska/Podklasztorna - utrudnienia w ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniach 05-07.06 br. kontynuowane będą prace przy wdrażaniu systemu ITS na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Podklasztorną. W związku z tym w godzinach 08.00 - 14.00 ponownie wyłączony zostanie lewoskręt z ul. Krakowskiej do pawilonów handlowych (m.in. Lidl). Objazd wyznaczony będzie ulicami Krakowską - Kryształową – Podklasztorną.
 
Zmieniony ( 06.06.2023. )
 
Ul. Krakowska - ruch jednokierunkowy

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z 05/06 czerwca br. firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Krakowskiej w związku z remontem nawierzchni. Na odcinku od skrzyżowania z ul. bp. Kaczmarka do skrzyżowania z ul. Owocową obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.
Objazd w przeciwnym kierunku dla ruchu lokalnego zostanie wyznaczony ulicami: Jana Pawła II – Ogrodową – rondem Giedroycia – bp. Kaczmarka – Krakowską.
Objazd dla ruchu tranzytowego w kierunku Krakowa i DW 762 będzie wyznaczony ulicami: Jana Pawła II – Ogrodową – rondem Giedroycia – Żytnią – Armii Krajowej – Krakowską.   
Ruch jednokierunkowy na wymienionym odcinku ul. Krakowskiej obowiązywał będzie do polowy sierpnia.

 
ul. Artwińskiego - zamknięcie połowy jezdni
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 9.05 br. firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu polegające na zamknięciu połowy jezdni ul. Artwińskiego (strona prawa patrząc od ul. Jagiellońskiej) co oznacza, że nie będzie możliwości parkowania wzdłuż ulicy. Zlikwidowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Artwińskiego (za ul. Jagiellońską), natomiast pasażerowie będą korzystać z przystanku umiejscowionego bliżej ul. Podklasztornej. W tym etapie robót dojazd do ŚCO pozostaje bez mian - dostępny będzie zarówno od ul Jagiellońskiej jak i ul. Podklasztornej. Zmiana w organizacji ruchu obowiązywać będzie co najmniej do połowy czerwca.
Zmieniony ( 04.05.2023. )
 
Al. Solidarności - udostępnienie jezdni
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 28.04 br. firma Trakt planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Solidarności z al. Tysiąclecia PP.
1.    Udostępnione dla ruchu zostaną obie jednie alei Solidarności (po dwa pasy ruchu na każdej z jezdni).
2.    Udostępniona zostanie relacja skrętów w prawo z al. Solidarności w al. Tysiąclecia PP.
3.    Z al. Tysiąclecia PP (jadąc od strony ul. Warszawskiej) możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w al. Solidarności. Nie będzie możliwości jazdy na wprost i w lewo.
4.    Lokalizacja przejść dla pieszych oraz przystanków komunikacji zbiorowej pozostaje bez zmian.   
 
Zmiany w organizacji ruchu na drogach osiedlowych Bukówki

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że wykonawca realizujący przebudowę ul. Wojska Polskiego (DW 764) od dnia 12.04 br. planuje wprowadzić następujące zmiany w organizacji ruchu:
Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie droga przy Wojskowym Biurze Emerytalnym. Krzyżująca się z nią, dotychczas jednokierunkowa ulica bez nazwy prowadząca do ul. Rozmarynowej zostanie tymczasowo poszerzona i odbywał się będzie na niej ruch dwukierunkowy.
Obsługa komunikacyjna budynków 251a i 253 odbywać się będzie wyłącznie od strony ul. Rozmarynowej.
Przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w sąsiedztwie ul. Berberysowej zostanie przesunięte na wysokość pętli autobusowej na Bukówce.
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania  

 

 
Ul. Wojska Polskiego (DW 764) - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 21.03 br. firma Trakt SA planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego (DW 764)
1.    Przystanek autobusowy na ul. Wojska Polskiego przy rondzie Czwartaków (w stronę centrum) zostanie przesunięty w  rejon skrzyżowania z ul. Rakowską.
2.    Przystanki autobusowe na ul. Wojska Polskiego dla wysiadających i wsiadających przy pętli na Bukówce zostaną przesunięte na samą pętlę (plac manewrowy).
3.    Wydłużony zostanie istniejący odcinek ruchu wahadłowego przy jednostce wojskowej. Ruch wahadłowy obowiązywał będzie od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Chabrową.
Zmieniony ( 17.03.2023. )
 
Ul. Wojska Polskiego - całkowite zamknięcie

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 06.02 br firma Trakt SA planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego (DW 764) w związku z prowadzoną inwestycją drogową.
Ulica Wojska Polskiego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od wyjazdu z pętli na Bukówce do skrzyżowania z ul. Klecką (bez skrzyżowania). Objazd zamkniętego odcinka w obu kierunkach zostanie wyznaczony przez ul. Wojska Polskiego - Mójczę – (m.Kielce) ul. Prostą – Wikaryjską – Sandomierską – Źródłową – Tarnowską - Pileckiego.   
Zakładany czas obowiązywania powyższej organizacji ruchu wynosi pięć miesięcy.

Zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Wojska Polskiego jest spowodowane przede wszystkim wysokim stopniem skompilowania prac oraz warunkami gruntowymi na odcinku robót „na górce” pomiędzy pętlą autobusową a ul. Klecką. W związku ze znaczną zmianą niwelety na tym fragmencie ulicy konieczne jest wykonanie prac w zakresie rozbiórki istniejącej konstrukcji jezdni, wykonanie wykopów dochodzących lokalnie do głębokości 3,6 m (od terenu istniejącego),  wykonanie kanalizacji deszczowej, muru oporowego, konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią.
Głębokie wykopy jak i skomplikowane warunki gruntowe - gdzie zgodnie z dokumentacją projektową do odspojenia jest 8 900 m3 skały oraz wykop w ilości 4900 m3 gruntu - uniemożliwiają wdrożenie innej organizacji ruchu niż całkowite zamknięcie np. ruchu wahadłowego. Przy tak znacznych różnicach wysokości próba utrzymywania ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie wykopu byłaby skrajnie niebezpieczna ze względu na ryzyko osunięcia skarp i stanowiłaby zagrożenie dla użytkowników drogi.

Zmieniony ( 25.01.2023. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 20 - 38 z 44
designed by made your web.com