Menu Content/Inhalt
Start
Witamy na stronach Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach
Ul. Chorzowska - zamknięty przejazd kolejowy. Objazdy
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 27.06.2022 od godz. 07.00 do dnia 15.07.2022 do godz. 24.00 nastąpi całodobowe zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na linii kolejowej nr 8 przy ul. Chorzowskiej na Słowiku.
Na zlecenie PKP PLK prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni na przejeździe. Objazd w obu kierunkach został wyznaczony ulicami Krakowską-Ściegiennego-Wapiennikową-Popiełuszki-Ściegiennego-Leśniówka- Posłowicką-Chorzowską.
 
Al. Solidarności - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 11.05.2022 (środa) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Solidarności/al. Tysiąclecia PP.
- Wyłączona w ruchu zostanie wschodnia jezdnia al. Solidarności (w stronę Warszawy). Ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią i będzie się na niej odbywał w obu kierunkach. Na jezdni zachodniej wyznaczone będą dwa pasy ruchu w kierunku północnym (w stronę Warszawy) oraz jeden pas ruchu w stronę centrum.
-  Przystanek autobusowy znajdujący się przy jezdni wschodniej w sąsiedztwie salonu samochodowego zostanie przesunięty na północ i zlokalizowany będzie w rejonie marketu spożywczego (Biedronka). Przy przystanku zostanie wyznaczone przejście dla pieszych przez al. Solidarności, natomiast przejście w obrębie skrzyżowania z al. Tysiąclecia PP zostanie zlikwidowane.
-  Przystanek autobusowy zlokalizowany przy jezdni zachodniej al. Solidarności w sąsiedztwie marketu spożywczego (Aldi) zostanie przesunięty w kierunku południowym za skrzyżowanie z ul. Niską .
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania  
 
Ul. Sandomierska - parkingi
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z budową drogi dla rowerów oraz chodnika w ciągu ul. Sandomierskiej od dnia 29.04 br. wyłączone z użytkowania zostaną parkingi na wysokości budynków nr 106 i 112
 
Skrzyżowanie al. Solidarności/al. Tysiąclecia PP - zmiany organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 20.04.2022 r. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności/al. Tysiąclecia PP w związku z budową magistrali ciepłowniczej i pracami drogowymi.
Al. Solidarności
- Na obu jezdniach al. Solidarności w obrębie skrzyżowania oraz na dojazdach i wyjazdach z niego zostaną wyłączone lewe pasy ruchu. Ruch na wprost przez skrzyżowanie odbywał się będzie jednym (środkowym) pasem ruchu. Dla kierujących dostępne będą także pasy do skrętu w prawo w al. Tysiąclecia PP.
- Na skrzyżowaniu al Solidarności/al. Tysiąclecia PP zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.
- Zostanie zlikwidowane przejście dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania, ruch pieszych odbywał się będzie poprzez wyznaczone przejście po stronie północnej.
Al. Tysiąclecia PP
-  Z al. Tysiąclecia PP (jadąc od strony ul. Warszawskiej) możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w al. Solidarności. Nie będzie możliwości jazdy przez skrzyżowanie na wprost w kierunku ul. Domaszowskiej. Dojazd do ul. Domaszowskiej będzie możliwy poprzez al. Solidarności i zawrotkę w sąsiedztwie skrzyżowania z al. IX Wieków Kielc/Sandomierska.
Powyższe zmiany w organizacji ruchu stanowią pierwszy etap zmian w obszarze skrzyżowania al. Solidarności/al. Tysiąclecia PP. Obowiązywać będą przez ok 1,5 miesiąca.
Zmieniony ( 13.04.2022. )
 
Ul. Śniadeckich - zmiany organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że na ul. Śniadeckich na odcinku od ul. Prostej do ul. Seminaryjskiej został wdrożony ruch jednokierunkowy. Zmiany, które będą poddawane obserwacji, mają na celu uprawnienie poruszania się w tym obszarze.

Zmieniony ( 14.04.2022. )
 
Ul. Sandomierska - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 29.03.2022 w związku z rozpoczęciem budowy drogi dla rowerów  oraz przebudową instalacji podziemnych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Sandomierskiej.
- Na obu jedniach ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Śląską do skrzyżowania z ul. Szczecińską/Poleską - zostaną wyłączone lewe pasy ruchu.  
 - Wyłączone będą odcinki chodników od przystanku przy skwerze w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Źródłową do ul. Włoszka oraz chodnik wraz z miejscami postojowymi od budynku nr 112 do ul. Małopolskiej. Zgodnie z oznakowaniem dojście do przystanku odbywać się będzie chodnikami na terenie osiedla natomiast na drugim odcinku poprzez ul. Pomorską.
- Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.
Zmieniony ( 29.03.2022. )
 
Rejon ul. Domaszowskiej - zmiany w organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 24.02.2022 r. wykonawca realizujący przebudowę ul. Domaszowskiej planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w obszarze budowy.
1.    Ul. Górna i Zbożowa – umożliwiony zostanie wjazd jednokierunkowy na ww. ulice od ul. Domaszowskiej. Na odcinkach ul. Górnej i Zbożowej od granicy robót do ul. Taylora odbywał się będzie ruch dwukierunkowy.
2.    Ul. Żniwna – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ul Rolnej do skrzyżowania ul. Domaszowskiej/Poleskiej.
3.    Ul. Poleska – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Domaszowską na odcinku ok. 50 metrów w kierunku południowym (w stronę ul. Sandomierskiej). 
4.    Ul. Domaszowska – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Poleską/Żniwną na odcinku ok.150 metrów w kierunku wschodnim (w stronę WORD). 
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania
Zmieniony ( 22.02.2022. )
 
Ul. Słowackiego - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 08.02.2022 r. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Słowackiego.
Ul. Słowackiego zostanie zamknięta dla kołowego ruchu ogólnodostępnego na odcinku od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Prostą. Zakaz wjazdu na zamknięty odcinek nie dotyczy dojazdu do posesji.
Fragment ul. Słowackiego od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Seminaryjską zostanie udostępniony dla ruchu i będzie się on tam odbywał w obu kierunkach.
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.
Zmieniony ( 07.02.2022. )
 
Ul. Zagnańska - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 03.11.2021 r. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Zagnańskiej w związku z rozpoczęciem inwestycji drogowej.
Na fragmencie ul. Zagnańskiej od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Peryferyjną na dwóch odcinkach o długości ok. 200 m zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
Na odcinku ul. Zagnańskiej od skrzyżowania z ul. Peryferyjną do skrzyżowania z ul. Witosa/Morawickiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Przejazd w przeciwną stronę odbywał się będzie ul. Witosa i Peryferyjną.
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.
 
Nowy operator zajmujący się utrzymaniem i konserwacją oświetlenia ulicznego
Informujemy, że od dnia 01.10.2021 za konserwację i utrzymanie oświetlenia ulicznego na terenia miasta Kielce odpowiada firma Energotech Mariusz Śnioch.
Zgłoszenia przez całą dobę można kierować pod nr tel 665 950 907
lub adres e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Zmieniony ( 01.04.2022. )
 
Ul. Domaszowska - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 16.10.2021 r. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obszarze ul. Domaszowskiej w związku z rozpoczęciem inwestycji drogowej.

1.    Na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną
2.    Na ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną do skrzyżowania z ul. Poleską/Żniwną.
3.    Przejazd w przeciwnym kierunku odbywał się będzie ulicami Poleską – Leszczyńską.
4.    Z ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie zakaz wjazdu w ul. Górną, Zbożową i Wiejską (zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców, dojazdu do firm oraz służb miejskich).
Objazd do ul. Górnej i Zbożowej zostanie poprowadzony ulicami: Domaszowską – Żniwną – Taylora. Dojazd do ul. Wiejskiej odbywał się będzie poprzez ul. Leszczyńską.
 
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

 
Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

 
Numery rachunków bankowych
Konto dochodów budżetowych - opłaty za zawiadomienia - wezwania wystawione w Strefie Płatnego Parkowania w Kielcach, upomnienia, tytuły wykonawcze, opłaty za zajęcie pasa drogowego, opłaty za odprowadzanie wód deszczowych)
 
ING Bank Śląski  86 1050 1461 1000 0023 5341 5967

UWAGA
W treści (tytułem) przelewu (przekazu) należy podać następujące dane w przypadku:
1)    opłaty dodatkowej - numer zawiadomienia- wezwania i numer rejestracyjny auta;
2)    upomnienia - numer upomnienia wraz z nr rejestracyjnym auta;
3)    tytułu wykonawczego - numer tytułu wraz z nr rejestracyjnym auta;
4)    opłaty za zajęcie pasa drogowego - numer decyzji administracyjnej;
5)    opłaty za odprowadzenie wód deszczowych- numer faktury.
Zmieniony ( 28.04.2021. )
 
W kasie MZD będzie można wnosić opłaty wyłącznie bezgotówkowo. Wpłaty bez prowizji w punktach PP
INFORMACJA
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach uprzejmie informuje, że w okresie od dnia 1 stycznia 2021 r. będzie możliwość obsługi wpłat gotówkowych bez prowizji w urzędach pocztowych oraz filiach urzędów pocztowych Poczty Polskiej SA na terenie miasta Kielce.
Zmieniony ( 01.04.2022. )
Czytaj całość
 
designed by made your web.com