Menu Content/Inhalt
Start
Witamy na stronach Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach
Tańsze parkowanie? Użyj aplikacji
Zachęcamy Państwa do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania za pomocą aplikacji mobilnych. Przysługuje wówczas 25% bonifikata. W SPP funkcjonują aplikacje: AnyPark, ePark, mPay, moBilet, skycash.
 
Plac św. Wojciecha/al. IX Wieków Kielc - utrudnienia
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 15.04.2024r. zamknięty dla ruchu  zostanie wlot placu św. Wojciecha do al. IX Wieków Kielc. Objazd wyznaczono przez płytę placu św. Wojciecha i ul. Bodzentyńską.   
Zamknięcie odcinka spowodowane jest koniecznością przebudowy przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w ciągu al. IX Wieków Kielc w ramach przedsięwzięcia polegającego na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.
Utrudnienia we wskazanym obszarze potrwają około dwóch tygodni.
Zmieniony ( 11.04.2024. )
 
Ul. Paderewskiego - część południowa - zmiany w organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 10.04.2024 r. od godzin wieczornych (ok.23.30) firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Paderewskiego w związku z realizacją inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.
Na ulicy Paderewskiego na odcinku od ronda Giedroycia do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie także na całej długości ulicy Wspólnej. Na ulicy Paderewskiego objętej robotami budowalnymi obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około pięć miesięcy.

 
Ul. Równa - zmiana organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 03.04.2024 od godzin wieczornych (ok.20.00) firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Równej w związku z realizacją inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.
Na łączniku od starodroża ul. Żytniej do ul. Równej oraz na ul. Równej od łącznika do skrzyżowania z ul. Paderewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na całej długości ul. Równej po obu jej stronach obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów.
Objazd do ul. Równej odbywał się będzie przez rondo Giedroycia, ul. Żytnią i starodrożem ul. Żytniej.
Utrudnienia na ul. Równej potrwają około jednego miesiąca.

Zmieniony ( 28.03.2024. )
 
Ul.Solna - zmiana organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 03.04.2024 od godzin wieczornych (ok.20.30) firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Solnej w związku z realizacją inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.
Ulica Solna zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na dwóch odcinkach od strony ulicy Paderewskiego oraz ul. Staszica. Ruch w tych obszarach będzie strony ręcznie przez pracowników budowy lub sygnalizacją świetlną.  
Utrudnienia na ul. Solnej potrwają około jednego miesiąca.    
 
Ul. Klonowa - zmiana organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z dn. 23/24.03.2024 r (sobota/niedziela). firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Klonowej w związku z realizacją inwestycji drogowej.
1.    Na ul. Klonowej od rejonu skrzyżowania z ul. Turystyczną do obszaru skrzyżowania z ul. Orkana zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
2.    Ruch jednokierunkowy zostanie wdrożony ponadto na wlocie ul. Turystycznej od ul. Klonowej.
3.    Zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wjazd/wyjazd na osiedle Związkowiec od skrzyżowania Orkana/Klonowa. Objazd wyznaczono ul. Jeleniowską i Warszawską.
4.    Na ul. Orkana w rejonie granicy robót będzie funkcjonować zawrotka pomiędzy jezdnią północną i południową.
5.    Objazdy jednokierunkowych odcinków wyznaczono ulicami Warszawską/Jesionową oraz Warszawską/Turystyczną/Marszałkowską.
6.    Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.
 
ul. J.Piłsudskiego, Orląt Lwowskich, bp. M. Jaworskiego - zmiana organizacji ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z dn. 23/24.03.2024 r. (sobota/niedziela) firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy J. Piłsudskiego, bp. M. Jaworskiego i Orląt Lwowskich w związku z realizacją inwestycji drogowej.
1.    Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie północna jezdnia ul. bp. M. Jaworskiego od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z ul. J. Piłsudskiego. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią południową.
2.    Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ul. J. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. bp. M. Jaworskiego do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich wraz ze skrzyżowaniem.
3.    Na ul. Orląt Lwowskich od rejonu wjazdu do przychodni i Policji do drogi przy bloku nr 68 obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.
4.    Objazdy zamkniętych odcinków wyznaczono ulicami Warszawską, Sikorskiego.
5.    Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.
Zmieniony ( 18.03.2024. )
 
Skrzyżowanie Batalionów Chłopskich/Wystawowa/Malików - zmiana organizacji ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 13.03.2024 r. firma Trakt planuje wprowadzić pierwszy etap zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich/Malików/Wystawowej w związku z rozpoczęciem jego przebudowy.
Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wystawowa od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich/Malików do ul. Miedzianej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Batalionów Chłopskich i B. Markowskiego. Na modernizowanym skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

 
Al. IX Wieków Kielc - utrudnienia w ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 04.03.2024 firma Strabag wznowi wykonywanie robót na al. IX Wieków Kielc polegających na budowie chodnika i drogi dla rowerów. Wiązać się to będzie z czasowym zajęciem prawego pasa ruchu na jezdni północnej poza godzinami porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Utrudnienia potrwają około półtora miesiąca.
Zmieniony ( 01.03.2024. )
 
Ofarta Pracy
Poszukujemy kandydatów na stanowisko Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w Wydziale Utrzymania i Eksploatacji Dróg. Aplikacje można składać do dnia 15.03.2024 r. Szczegóły w zakładce "Praca w MZD".
 
Ul. Fabryczna - wyłączenie sygnalizacji
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 25.01.2024 r. planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Górników Staszicowskich. Powyższe związane jest z koniecznością wykonania prac związanych z wdrażaniem systemu ITS.
 
Ul. Grunwaldzka - utrudnienia w ruchu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 18.01 br. w związku z wdrażaniem systemu ITS występować będą utrudnienia polegające na zwężeniu pasów ruchu na ul. Grunwaldzkiej przy wyjeździe z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
Zmieniony ( 18.01.2024. )
 
Od stycznia będzie powiększona Strefa Płatnego Parkowania

Od 2 stycznia 2024 roku, zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Kielce LXXIX/1585/2023 z dnia 20.07.2023 r., obowiązywać będzie powiększona Strefa Płatnego Parkowania.
Obszar dotychczasowej SPP będzie Podstrefą A, stawki za parkowanie w niej  nie ulegają zmianie. Zgodnie z Uchwałą wprowadza się także Podstrefę B, która na północ od Strefy istniejącej ograniczona będzie ulicami al. IX Wieków Kielc (strona północna), Nowy Świat, Pocieszka, Tysiąclecia PP, al. Solidarności, natomiast na południu – Seminaryjską (strona południowa), Wesołą, Wojska Polskiego, Prostą, Tarnowską.
Postój pojazdów z obu Podstrefach jest płatny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 17.00 z wyjątkiem 2 maja, 24 i 31 grudnia.
Opłaty za postój należy dokonać niezwłocznie, jednakże nie później niż po upływie 5 minut od zajęcia miejsca postojowego w parkomatach po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego lub za pomocą płatności mobilnych. Przypominamy, że użytkownikom systemu płatności mobilnych przysługuje 25% bonifikata. Ponadto w Podstrefie A jak i B możliwe jest parkowanie bezpłatne w czasie nie dłuższym niż 45 minut pod warunkiem pobrania biletu parkingowego ze stawką „0”. Ten bilet na dany numer rejestracyjny przysługuje tylko raz dziennie i nie łączy się z biletem parkingowym płatnym.  

Zmieniony ( 11.12.2023. )
 
Ul. Prosta - ruch jednokierunkowy

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 28.12.2023 r. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Prostej.
Na odcinku od wyjazdu ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka do skrzyżowania z ul. Żeromskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na ww. odcinku będzie wdrożony kontraruch rowerowy. Zmiana ma charakter docelowy i związana jest z koniecznością poprawy warunków ruchu i uporządkowania parkowania w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania.
AKTUALIZACJA: Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu 20.12.2023 r.

Zmieniony ( 19.12.2023. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 45
designed by made your web.com