Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Przebudowa i rozbudowa ulicy Chęcińskiej w Kielcach (od ul. Karczówkowskiej do ul. Krakowskiej) Drukuj Wyślij znajomemu
01.06.2011.

 Regionalny program    Operacyjny


Projekt pn. „Przebudowa i rozbudowa ulicy Chęcińskiej w Kielcach na odcinku od ul. Karczówkowskiej do ul. Krakowskiej realizowany był w ramach działania 3.1 – Rozwój nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 13.
Ulica Chęcińska w Kielcach stanowi połączenie ulic Krakowskiej z Karczówkowską. Ulica Krakowska należy do najważniejszych ulic w mieście. Znajduje się ona w ciągu drogi wojewódzkiej nr 762. Po obu stronach ulicy Chęcińskiej występuje zabudowa o charakterze mieszkalno – handlowo – usługowym z przewagą zabudowy wielorodzinnej.
Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do rozwoju gospodarczego w mieście poprzez połączenie z siecią dróg nadrzędnych i poprawę warunków transportu publicznego w mieście. Realizacja przebudowy ulicy poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu a tym samym spowoduje sprawniejsze funkcjonowanie transportu indywidualnego i publicznego. Obniżona zostanie emisja szkodliwych substancji i hałas.

Inwestycja swym zakresem obejmowała:
- Przebudowę ul. Chęcińskiej na odcinku od ulicy Karczówkowskiej do łącznicy węzła drogowego u zbiegu ulic Krakowskiej i Armii Krajowej.
- Przebudowę skrzyżowań ulicy Chęcińskiej z ulicami Karczówkowską i Zapomnianą.
- Likwidację włączenia ulicy Chęcińskiej do łącznicy węzła drogowego oraz budowę placu zawracania.
- Przebudowę istniejących zjazdów, oświetlenia ulicznego, kolidujących sieci infrastruktury technicznej.
Długość przebudowanych dróg powiatowych – 0,779 km.
Długość przebudowanych chodników – 1,395 km.
Liczba przebudowanych skrzyżowań – 2 szt.
Wykonawcą prac jest konsorcjum: Lider: Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Partner: Elżbieta Doroszkiewicz, Zakald Instalacji Sanitarnych "ELA"
Wartość kontraktu wynosi: 4 mln. 099 tys. 113,42 zł.

 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013  

Realizacja
Zmieniony ( 22.09.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com