Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Rewitalizacja Śródmieścia Kielc - budowa ul. Nowosilnicznej (odcinek od ul. Warszawskiej ... Drukuj Wyślij znajomemu
26.05.2011.

Regionalny program    Operacyjny
Inwestycja pn. „Budowa ul. Nowosilnicznej (odcinek od ul. Warszawskiej do Placu Św. Wojciecha”) to kolejny element realizacji projektu „Rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc – Etap I” realizowanego w ramach Działania  6.1 „Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-13.
                   
Po realizacji projektu obszar Śródmieścia Kielc stanie się terenem atrakcyjnym przestrzennie, społecznie i gospodarczo. Podstawową grupę odbiorców będą stanowić mieszkańcy, dla których poprzez stworzenie nowych przestrzeni publicznych, poprawę estetyki już istniejących i ograniczenie ruchu samochodowego Śródmieście stanie się rzeczywistym centrum życia społeczno – kulturalnego Kielc, nabierze charakteru miejsca spotkań i spacerów.
W ramach inwestycji budowa  jest ulica z kostki kamiennej o długości 300 m na odcinku od ulicy Warszawskiej do placu przed kość. Św. Wojciecha (nowowytyczona) oraz rewitalizowany fragment ulicy od w/w placu do Alei IX Wieków Kielc. Wybudowane zostaną także chodniki o łącznej powierzchni 1500 m.kw. Wykonane zostaną nowe instalacje podziemne oraz oświetlenie.
Wartość kontraktu wynosi 4 mln. 342 tys. 134,05 zł. Wykonawcą inwestycji są :Zaklad Instalacji Sanitarnych G. Świderska & H. Fałdziński Sp. Jawna
oraz Janina Lesińska - Zaklad Przerobu Kamienia Budowlanego "Dąbrówka".
Planowany termin zakończenia prac: 15.08.2011 r.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 
 

Realizacja


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com