Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Rządowy Fundusz Polski ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych Drukuj Wyślij znajomemu
24.02.2022.

Poprawa dostępności komunikacyjnej szpiatli ŚCO i WSZZ w rejonie ulic: Jagiellońskiej, Karczówkowskiej, Kamińskiego, Podklasztornej i Artwińskiego w Kielcach


 

Łączna długość dróg przewidzianych do budowy wynosi ponad 1,5 km. Zakres prac obejmuje rozbudowę skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Karczówkowską z bezpośrednim włączeniem ul. Kamińskiego, rozbudowę ww. ulicy i połączenie jej z ul. Podklasztorną nowym odcinkiem oraz rozbudowę skrzyżowania ul. Podklasztornej z ul. Bernardyńską do 4-wlotowego. Przebudowa układu drogowego oraz budowa miejsc postojowych, zatok autobusowych usprawni komunikację i dostępność Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (ŚCO) oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego (WSZ) w Kielcach, które są jednymi z największych podmiotów leczniczych w Polsce oraz do usytuowanych w okolicy Poradni Specjalistycznych, Przychodni Podstawowej Opieki Medycznej i Domu Pomocy Społecznej.
ŚCO jest liderem w kraju w zakresie leczenia, badań genowych i projektów badawczych. Pacjent otrzymuje tu kompleksową opiekę onkologiczną. WSZ jest wysoko specjalistyczną placówką, leczącą pacjentów z całego województwa. W jego strukturach znajduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz jedyne w regionie Świętokrzyskie Centrum Pediatrii i Oddział Kardiochirurgiczny. WSZ sprawuje nadzór nad Covidowym Szpitalem Tymczasowym.
W obszarze planowanej inwestycji znajduje się jedyny w województwie Ogród Botaniczny oraz rezerwat krajobrazowo-leśny Karczówka. Miejsca te, jako zielone „płuca” miasta, mają wpływ na poprawę zdrowia publicznego, szczególnie po okresie pandemii.
Budowa nowych odcinków ścieżek i pasów rowerowych, włączających się do wschodniego szlaku rowerowego Green Velo, pozwoli na stworzenie spójnego systemu dróg dla rowerów, będących elementem zrównoważonej mobilności miejskiej. Zwiększy to atrakcyjność turystyczną tej części Kielc, udostępniając dla turystyki rowerowej Ogród Botaniczny i Wzgórze Karczówka. Zwiększenie transportu rowerowego i rezygnacja z części podróży transportem samochodowym wpłynie na obniżenie emisji CO2 do powietrza.
Dla inwestycji uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Rozwiązania projektowe uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych.
Dzięki inwestycji zwiększy się dostępność największych szpitali oraz zielonych przestrzeni publicznych dla mieszkańców regionu
Zmieniony ( 20.07.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com