Menu Content/Inhalt
Start
Rozpoczyna się koszenie traw Drukuj Wyślij znajomemu
13.05.2021.
Bezpieczeństwo, ochrona środowiska i komfort mieszkańców - to główne zasady, jakimi kierują się Kielce przy koszeniu miejskich  trawników.
Rozpoczyna się pierwsze wiosenne koszenie traw. Prace w najbliższych miesiącach będą prowadzone systematycznie w miejscach, w których trawa z uwagi na swoją wysokość wymaga już skoszenia.
Na bieżąco analizy przestrzeni miejskiej będą dokonywali pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta.
Specjaliści monitorować będą miejsca, które wymagają podjęcia zabiegów pielęgnacyjnych i następnie  zlecać ich realizację Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. Prace odbywać się będą według określonych zasad - wiele zależy od wysokości traw oraz położenia terenu zielonego.
W pasach drogowych, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i obszarach skrzyżowań, zbyt wysoka i bujna trawa może ograniczać widoczność. Koszenie ma poprawić nie tylko wizualną jakość terenów zielonych w mieście, wzmacniając przy tym krzewienie się traw, ale także nasze bezpieczeństwo.
Prace będą realizowane również w ramach czynności interwencyjnych. Dla mieszkańców przygotowany został adres mailowy Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , gdzie kielczanie mogą zgłaszać miejsca, w których powinny pojawić się służby miejskie.
Zmieniony ( 13.05.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com