Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie miasta Kielce Drukuj Wyślij znajomemu
07.10.2019.

Znaki


Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie miasta Kielce

Projekt polega na modernizacji istniejącego oświetlenia ulicznego na terenie miasta Kielce na oświetlenie energooszczędne.
W wyniku realizacji projektu zmniejszeniu ulegnie energochłonność układu oświetlenia, co skutkować będzie zmniejszeniem emisji CO2 do atmosfery.
Poprzez obniżenie mocy zainstalowanych opraw uzyska się wymierne oszczędności finansowe, poprawi się jakość i standard oświetlenia, zwiększy się atrakcyjność i bezpieczeństwo w transporcie publicznym oraz poprawi wizerunek zewnętrzny miasta.
W ramach inwestycji wymieniono wyeksploatowane napowietrzne linie zasilające, wymieniono energochłonne i nieefektywne oprawy sodowe i rtęciowe w ilości 1886 sztuk na nowoczesne, energooszczędne oprawy wykonane w technologii LED zapewniające niski pobór energii elektrycznej, emitujące oświetlenie bliższe naturalnemu wraz z nowoczesnym systemem sterowania oświetleniem ulicznym. W ramach projektu dobudowano 2 lampy hybrydowe w miejscach niezbędnych do osiągnięcia oświetlenia normatywnego.
Projekt wpisuje się realizację celu głównego Osi priorytetowej RPOWŚ 2014-2020, Działania 3.4: Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej oraz cel szczegółowy: Ograniczona emisja pyłów i substancji szkodliwych do atmosfery.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3 995 371,62 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 3 316 254,35 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zmieniony ( 22.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com