Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Budowa nowego przebiegu DW 764 w Kielcach (ul. Rtm. Witolda Pileckiego) Drukuj Wyślij znajomemu
27.09.2016.

Logo


Budowa  nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 764 w Kielcach na odcinku od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Wapiennikową (DK 73) do Ronda Czwartaków

Projekt polegał na budowie nowego przebiegu DW 764 w Kielcach. Inwestycja rozpoczyna się na skrzyżowaniu Al. Ks. Jerzego Popiełuszki i ul. Tarnowskiej (DK 73) z ul. Wapiennikową. Od zachodniej strony tego skrzyżowania poprowadzony został nowy odcinek drogi (ul. Rotmistrza W. Pileckiego) stanowiący nowy ciąg DW 764. Zakończenie odcinka stanowi skrzyżowanie ulic: Wrzosowej, Grota Roweckiego oraz Wojska Polskiego – rondo Czwartaków.
Projekt obejmował budowę do sierpnia 2018  r. ul. Rotmistrza W. Pileckiego o długości ok 1,5 km, rozbudowę ul. Wojska Polskiego i Łukowej oraz  przebudowę skrzyżowań ciągu głównego z ul. Tarnowską,  Al. Ks. J. Popiełuszki, Wapiennikową, J. Karskiego, Wojska Polskiego, Wrzosową i Gen. Grota Roweckiego. Ulice te stanowią nierozłączny element nowego odcinka z istniejącą siecią drogową. Wybudowano także pętlę autobusową, bus-pasy, ścieżki rowerowe, parking.
Realizacja projektu usprawniła połączenia komunikacyjne zarówno z osiedlami znajdującymi się w obszarze inwestycji, jak również z gminami ościennymi (Daleszyce, Morawica), które poprzez nową drogę oraz kolejne inwestycje w ramach Etapu II i Etapu III Projektu Zintegrowanego, uzyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze połączenie z Kielcami – rdzeniem Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego (KOF) oraz drogą krajową nr 73.
Projekt oddziałuje na miasto Kielce i KOF, w związku z tym głównymi odbiorcami zostali obecni i przyszli: mieszkańcy Kielc i KOF, podmioty gospodarcze z terenu Kielc i KOF, turyści odwiedzający Kielce i KOF. Na podst. GUS Bank Danych Regionalnych za 2014r. wyznaczono potencjalne oddziaływanie projektu: pow. KOF (z Kielcami) - 1340 km2, liczba mieszkańców KOF (z Kielcami) – 339 549 osób. Inną grupą odbiorców są osoby podróżujące w tym obszarze, dla których droga ta stanowi tranzyt do sieci dróg krajowych, w tym TEN-T


Realizacja
 

 
designed by made your web.com