Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Zadanie 7 - Budowa bus-pasa w ciągu ulic Tarnowska – Źródłowa – Al. Solidarności Drukuj Wyślij znajomemu
16.01.2015.


Zadanie 7: Budowa bus-pasa w ciągu ulic Tarnowska – Źródłowa – Al. Solidarności (na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do Al. Tysiąclecia PP)
Przedmiotem inwestycji jest budowa bus-pasa w ciągu ulic Tarnowska – Źródłowa – Al. Solidarności (na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego) w północno-wschodniej części miasta.

 Na przedmiotowym odcinku istniejący ciąg dróg stanowi drogę krajową nr 73, klasa G, dwujezdniową, przy czym szerokość jezdni wynosi odpowiednio: ul. Tarnowska – 7,0-12 m, ul. Źródłowa – 8,8-12,0 m, al. Solidarności – 7,6-10,5 m. Wyżej wymieniony odcinek posiada 7 przejść dla pieszych i jedną kładkę dla pieszych. Na przedmiotowym odcinku występują skrzyżowania:
a)    Ul. Tarnowska z ul. Zagórską,
b)    Ul. Źródłowa z ul. Św. Stanisława Kostki,
c)    Al. Solidarności z ul. Leszczyńską,
d)    Al. Solidarności z Al. 1000-lecia P.P.
Długość odcinków objętych zadaniem wyniesie ok. 936,79 m, w tym:
a)    Ul. Tarnowska – 258,64 m,
b)    Ul. Źródłowa – 348,91 m (3 odrębne odcinki),
c)    Al. Solidarności – 329,24 m

W ciągu ulicy Tarnowskiej poszerzono jezdnię do 3 pasów o szerokości 3,5m każdy oraz wydzielono czwarty pas dla lewoskrętów na skrzyżowaniu z ul. Zagórską. Poszerzenie zaprojektowano kosztem zmniejszenia pasa rozdziału pomiędzy jezdniami. Przewidziano ponadto nieznaczną korektę istniejącej zatoki autobusowej oraz przylegającego do niej chodnika.
Na odcinku ul. Źródłowej poszerzono wylot skrzyżowania z ul. Zagórską do 3 pasów o szerokości 3,5m każdy, przez korektę geometrii wyspy i przejścia dla pieszych oraz przylegającego chodnika i pasa zieleni. Na drugiej jezdni ul. Źródłowej wydzielono trzeci pas dla lewoskrętów kosztem zmniejszenia pasa rozdziału pomiędzy jezdniami. Na wysokości istniejącej kładki dla pieszych poszerzono jezdnię do 3 pasów o szerokości 3,25m każdy, w celu uniknięcia kolizji z istniejącą siecią gazową.
Na skrzyżowaniu z ul. św. Stanisława Kostki dokonano korekty łuków. W ciągu al. Solidarności poszerzono jezdnię do 10,5m (3x3,5m) z korektą wysp po północno-wschodniej i południowo-wschodniej stronie skrzyżowania z al. 1000-lecia P.P. W związku z korektą wysp zmieniono lokalizację przejść dla pieszych wraz z przebudową chodników i pasa zieleni.

Realizacja inwestycji zakończyła się we wrześniu 2014 r. Wykonawcą była firma Skanska 

Zmieniony ( 29.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com