Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Rewitalizacja Śródmieścia Kielc-przebudowa ulic:Wesoła, Czerwonego Krzyża, Mickiewicza, św. Leonarda Drukuj Wyślij znajomemu
04.12.2014.
Regionalny program    Operacyjny
Rewitalizacja Śródmieścia Kielc - przebudowa ulic: Wesoła (na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Seminaryjskiej), Czerwonego Krzyża, Mickiewicza i św. Leonarda (na odcinku od Rynku do ul. Wesołej) Zakres inwestycji obejmuje:

    przebudowę i rozbudowę nawierzchni jezdni ulic Wesołej (na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Seminaryjskiej), Czerwonego Krzyża, Mickiewicza i Św. Leonarda (na odcinku od Rynku do ul. Wesołej),
    przebudowę zjazdów oraz chodników w ciągu w/w ulic,
    rozbudowę i przebudowę zatok postojowych przy w/w ulicach,
    budowę zatok autobusowych w ciągu ulicy Czerwonego Krzyża i ulicy Wesołej,
    przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej,
    budowę oświetlenia ulicznego,
    usunięcie kolizji budowanej linii oświetleniowej z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu.

Na ulicy Św. Leonarda i Czerwonego Krzyża przewidziano wykonanie kwartałów z zielenią i ławkami a na ulicy Mickiewicza zostaną nasadzone nowe drzewa i wykonane kwartały z niską zielenią pod drzewami.

Mała architektura i oświetlenie na ulicach Wesołej, Czerwonego Krzyża i Św.Leonarda będzie nawiązywać do istniejących oraz projektowanych elementów w śródmieściu. Ulica Mickiewicza projektowana jest w stylu ulicy z XIX wieku (ławki, kosze, słupki ochronne, płotki wokół zieleni, oświetlenie) z zachowaniem historycznej osi urbanistycznej.
 


RealizacjaZmieniony ( 23.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by made your web.com