Wzmożone prace drogowe na Białogonie

Aleja Górników Staszicowskich - nowy asfalt

W środę, 13 maja firma TRAKT rozpoczęła układanie drugiej, ścieralnej warstwy bitumicznej na modernizowanym odcinku Alei Górników Staszicowskich. Pojawią się utrudnienia w ruchu.

Prace drogowe prowadzone będą etapowo. W pierwszych dniach nowa warstwa ułożona  będzie po stronie wschodniej, a następnie po stronie zachodniej. Wykonawca zaplanował działania na okres od 3 do 6 dni, w zależności od prognozowanych i faktycznych warunków pogodowych. W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów budowlanych mogą wystąpić chwilowe utrudnienia, włącznie z czasowym zamknięciem fragmentów alei.

Apelujemy do kierowców i innych uczestników ruchu o szczególną ostrożność podczas prac prowadzonych przez wykonawcę.

Informacje na temat komunikacji miejskiej w tym okresie Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach publikuje na swojej stronie internetowej – link.   

Aleja Górników Staszicowskich jest jedną z pięciu ulic modernizowanych w ramach zadania pn. „Wzmocnienie potencjału terenów peryferyjnych poprzez budowę i modernizację układu drogowego miasta Kielce”. W zakresie prac uwzględniono budowę nowej konstrukcji jezdni oraz chodników po obu stronach alei, przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi, a także budowę zatok i peronów autobusowych. Robotami objęte zostały również kanalizacja deszczowa, oświetlenia uliczne i urządzenia infrastruktury technicznej. Całość dopełniają przejścia dla pieszych oraz elementy organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).

Planowany termin zakończenia prac to koniec października 2026 r.

KM.0620.27.2026