Menu Content/Inhalt
Start arrow Mapa witryny
Rozbudowa ul. Wapiennikowej w Kielcach wraz z rozbudowa skrzyżowań: z ul. Ściegiennego ... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.11.2017.
Rozbudowa ul. Wapiennikowej w Kielcach wraz z rozbudowa skrzyżowań: z ul. Ściegiennego i ul. Husarską oraz z ul. Ks. J. Popiełuszki i ul. Rtm. W. Pileckiego
Inwestycja  polega na rozbudowie ciągu obejmującego odcinek ul. Husarskiej i ul. Wapiennikową, istniejących i mających ważne znaczenie, ulic w sieci miasta Kielce, wraz z przebudową i rozbudową połączeń z sąsiednimi ulicami w zakresie niezbędnym dla zachowania spójnego systemu komunikacyjnego.  Rozbudowa ulicy Wapiennikowej poprawi komfort jazdy i warunki bezpieczeństwa ruchu poprzez jej rozbudowę do drogi dwujezdniowej na całym odcinku rozbudowy, a wydzielenie bus pasów (pas ruchu tylko dla autobusów) usprawni ruch pojazdów komunikacji zbiorowej obsługujących linie korzystające z tego ciągu drogowego.
Odcinek ul. Wapiennikowej na całej długości posiadać będzie przekrój 2-jezdniowy, 2 –pasowy ze skrajnymi pasami ruchu jako bus-pasy oraz dodatkowymi pasami ruchu na dojeździe do skrzyżowań. Na tym odcinku pozostaną tylko 3 skrzyżowania z pełnymi relacjami ruchu z ul. Ściegiennego, Kochanowskiego i Tarnowską-al.Popiełuszki. Ulica Wapiennikowa będzie pełniła również rolę rozprowadzającą dla przyległych na tym odcinku ulic obsługujących osiedla mieszkaniowe z budynkami wielorodzinnymi i jednorodzinnymi osiedli Barwinek i Baranówek z zespołami obiektów handlowych. 
Kolejnym elementem poprawiającym korzystanie z miejskich usług transportowych przez użytkowników jest zlokalizowanie w przedmiotowym ciągu drogowym 5 zatok na wytyczonych buspasach. Rozbudowa ulicy Wapiennikowej poprawi komfort jazdy i warunki bezpieczeństwa ruchu poprzez jej rozbudowę do drogi dwujezdniowej na całym odcinku rozbudowy, a wydzielenie bus pasów (pas ruchu tylko dla autobusów) usprawni ruch pojazdów komunikacji zbiorowej obsługujących linie korzystające z tego ciągu drogowego.
 
Realizacja
 

 
« poprzedni artykuł
designed by made your web.com