Informacja na temat przebudowy i rozbudowy (o drugą północną jezdnię ) ul. Jesionowej w Kielcach na odcinku od ul. Zagnańskiej do ul. Klonowej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, budowli mostowych i hydrotechnicznych oraz sieci uzbrojenia technicznego

Przebudowa i rozbudowa (o drugą północną jezdnię) ul. Jesionowej w Kielcach na odcinku od ul. Zagnańskiej do ul. Klonowej obejmuje:

  1. budowę jezdni północnej oraz przebudowę i modernizację jezdni południowej,
  2. modernizację istniejących i budowę nowych ciągów pieszych i ścieżki rowerowej,
  3. budowę tunelu pod ul. Jesionową,
  4. budowę kładki dla pieszych na rzece Silnicy,
  5. budowę urządzenia piętrzącego,
  6. przebudowę i budowę elementów infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, kabli elektrycznych, sieci gazowej, kabli telekomunikacyjnych, oświetlenia, sieci c. o. i wodociągu).

Podstawowe parametry zaprojektowanego rozwiązania:

1. Budowa jezdni północnej oraz przebudowę i modernizacja jezdni południowej

1.1 Budowa jezdni północnej :

1.2 Przebudowa i modernizacja jezdni południowej:

2. Modernizacja istniejących i budowa nowych ciągów pieszych i ścieżki rowerowej

3. Budowa tunelu pod ul. Jesionową

Budowa tunelu dla ruchu pieszego i rowerowego podyktowana jest potrzebą wykonania bezkolizyjnego skrzyżowania dla tego ruchu z istniejącą i projektowaną ul. Jesionową oraz przyszłościową trasą ekspresową.

4. Budowa kładki dla pieszych na rzece Silnicy

Kładka nad rzeka Silnicą jest obiektem usytuowanym na początku trasy od strony centrum miasta i jest elementem związanym z układem komunikacyjnym chodnika dla pieszych i ścieżki dla rowerzystów:

5. Budowa urządzenia piętrzącego.

Inwestycja polega na wykonaniu nowej zapory na zalewie kieleckim po wschodniej stronie obecnie funkcjonującej zapory. Regulacja poziomu wody będzie realizowana za pomocą studni przelewowej.

5.1 Wieża przelewowa

Wieżę przelewową - cylindryczną zlokalizowano w osi istniejącego jazu. Korona wieży przelewowej na rzędnej normalnego poziomu piętrzenia. Wysokość ścian wieży p=3,65 m. Fundament o kształcie prostokąta o wymiarach 14,0 X 16,21 X 1,0 m. Połączenie konstrukcji wieży przelewowej z wieżą zamknięć monolityczne, na wspólnym fundamencie. Połączenie wieży przelewowej z leżakiem, sztywne na długości stopy fundamentowej.

5.2 Wieża zamknięć

Wieża zamknięć usytuowana w osi podłużnej wieży przelewowej, od strony zalewu. W wieży zamknięć znajdują się: spust denny z kratą na wlocie, zamknięcia remontowe, zamknięcia eksploatacyjne i zamknięcia awaryjne. Zamknięcie remontowe zamyka spust denny, od strony górnej wody do poziomu piętrzenia. Zamknięcia eksploatacyjne składają się z zamknięcia spustu dennego, oraz zamknięcia górnego, zasuwą opuszczaną, dla regulacji odpływu wody ze zbiornika, w tym przepływu biologicznego. Zamknięcia awaryjne zamykają spust denny od strony wieży przelewowej.

5.3 Leżak

Leżak o wymiarze pionowym 2,1 m odprowadzał będzie wody przepływu kontrolnego z wieży przelewowej do światła mostu i jazu istniejącego. Konstrukcja żelbetowa z betonu B-30, prefabrykowana.

5.4 Zamknięcia zasuwowe urządzenia piętrzącego

Zamknięcia zasuwowe świateł jazu wykonuje się dla otrzymania założonego piętrzenia wody w zbiorniku oraz uzyskania możliwości przeprowadzenia remontu zasuw piętrzących bez konieczności opróżniania zbiornika, poprzez wykonanie zasuw piętrzących oraz zasuw remontowych.

5.5 Budowa platformy widokowej

Platforma widokowa stanowi integralną część upustu wieżowego usytuowanego w osi rz. Silnicy.

6. Przebudowa i budowa elementów infrastruktury technicznej

6.1 Budowa kanalizacji deszczowej.

Budowana kanalizacja deszczowa odwadniająca ul. Jesionową na odcinku od ul. Zagnańskiej do ul. Topolowej włączona będzie do istniejącego kanału 1200x800 w ul. Topolowej.

6.2 Przebudowa sieci gazowej.

Przebudowa gazociągu średnioprężnego o śr. 250 będzie wykonywana równolegle z wykonywaniem konstrukcji przejścia podziemnego w istniejącym paśmie ul. Jesionowej w rejonie skrzyżowania z ul. Topolową. Rurociąg będzie prowadził gaz ziemny średnioprężny, wysokometanowy GZ-50 w rurach polietylenowych typu PE Dn 315mm na długości 15,0m w rurze ochronnej stalowej Dn 400mm.

6.3 Przebudowa sieci c.o.

Przebudowa magistrali cieplnej 2 o śr. 600

6.4 Przebudowa wodociągu

Przebudowa magistrali wodociągowej o śr. 500

Przebudowa wodociągu rozdzielczego o śr. 180

6.5 Przebudowa oświetlenia

Budowa oświetlenia parkowego:

Przebudowa oświetlenia drogowego:

6.6 Przebudowa kabli elektrycznych

Istniejące kable SN-15kV na odcinku skrzyżowania należy zastąpić kablami z polietylenu sieciowanego YHAKXS 4x240 mm.kw. 20 kV o długości około 2x135,00 m układanymi ze stosownymi zabezpieczeniami.

6.7 Przebudowa kabli telekomunikacyjnych

Przebudowa kanalizacji teletechnicznej obejmuje: -studnie SKMP3 z bloczków betonowych lub cegły z zabezpieczeniem pokrywy - szt. 2, -kanalizacja teletechniczna między studniami z rur Arot DVK 110 (110x95) na długości 39,0 m, -demontaż studni SK6 i starej kanalizacji 8 otworowej.

Realizacja robót planowana jest do 30 września 2005r.


Powrót